Поиск       
Iсторiя життя кожного - iсторiя нашої держави України!

 

Михаїл Сабрига

РОБОТА

Мiсце роботиТернопольская епархия УГКЦ
Посадаєпископ
Додаткові відомостіwww.ugcc.org.ua

Українська Греко-Католицька Церква є найбільшою Східною Католицькою Церквою в світі. Вона налічує понад 5,5 мільйонів віруючих.

Очолює УГКЦ Верховний Архиєпископ, Митрополит Львівський і Галицький, єпископ Кам’янець-Подільський Кардинал Любомир Гузар.

У Римі постійно перебуває апокризіарій Верховного Архиєпископа - Владика Іван Хома.

Упродовж 1989-2001 рр. відбулось одинадцять Синодів Єпископів та дві сесії Патріаршого Собору УГКЦ: перша була присвячена проблемам нової євангелізації (1996 р.), а друга - ролі мирян у житті сучасної Церкви (1998 р.). На 2002 рік заплановано третю сесію: "Ісус Христос - джерело відродження українського народу", на якій обговорюватимуться соціальні проблеми українського суспільства, зокрема проблеми абортів, розлучень, корупції та алкоголізму.

Територія
Після виходу з підпілля, в період з 1989 до 1992 року, греко-католики України належали до трьох єпархій – Львівської, Івано-Франківської та Мукачівської. На Синоді Єпископів, який відбувся у Львові 16-31 травня 1992 року, було визначено новий територіальний устрій, згідно з яким кількість єпархій збільшилась на чотири: Тернопільську, Зборівську, Самбірсько-Дрогобицьку, Коломийсько-Чернівецьку. Окремий статус отримав Києво-Вишгородський екзархат, який охоплює територію поза Галичиною, Закарпаттям і Буковиною.

Нещодавно, згідно з рішенням Синоду Єпископів, який проходив у Бучачі в серпні 2000 року, створено дві нові єпархії - Стрийську і Сокальську - та реорганізовано Тернопільську і Зборівську: утворено Тернопільсько-Зборівську та Бучацько-Чортківську єпархії.

Із листопада 2000 р. юрисдикції Верховного Архиєпископа та Синоду Єпископів підлягає вся Україна.

ВЕРХОВНЕ АРХИЄПИСКОПСТВО В УКРАЇНІ ПОДІЛЕНО НА ТАКІ ТЕРИТОРІЇ:
Львівська архиєпархія на чолі з Верховним Архиєпископом Любомиром;
Івано-Франківська єпархія на чолі з Єпископом Софроном Мудрим;
Коломийсько-Чернівецька єпархія на чолі з Єпископом Павлом Василиком;
Самбірсько-Дрогобицька єпархія на чолі з Єпископом Юліаном Вороновським;
Тернопільсько-Зборівська єпархія на чолі з Єпископом Михаїлом Сабригою;
Бучацько-Чортківська єпархія на чолі з Єпископом Іринеєм Біликом;
Стрийська єпархія на чолі з Єпископом Юліаном Ґбуром;
Сокальська єпархія на чолі з Єпископом Михаїлом Колтуном;
Києво-Вишгородський екзарахат на чолі з Єпископом Василем Медвітом, до якого належать греко-католики Центральної та Східної України. Одночасно Владика Медвіт є апостольським візитатором для греко-католиків Казахстану і Середньої Азії.
Автономний статус зберігає Мукачівська єпархія ГКЦ, яка формально є окремою Церквою свого права і не підпорядкована Главі УГКЦ. Мукачівською єпархією з осідком єпископа в Ужгороді керує Владика Іван Семедій та його помічник Владика Іван Марґітич.

ПОЗА МЕЖАМИ УКРАЇНИ ДО ВЕРХОВНОГО АРХИЄПИСКОПСТВА ВХОДЯТЬ:

у Польщі Перемишльсько-Варшавська греко-католицька Митрополія, яка нараховує понад 100 парафій. Число вірних перевищує 300 тисяч. До її складу входять Перемишльсько-Варшавська архиєпархія та Вроцлавсько-Ґданська єпархія;

у Західній Європі три апостольські екзархати для українських греко-католиків: у Німеччині, Франції та Великобританії;

у Північній Америці дві греко-католицькі митрополії:

США - Філадельфійська Митрополія, яка складається з чотирьох єпархій: у Філадельфії, Пармі, Чикаґо і Стемфорді;

Канада -Вінніпеґська Митрополія, яка складається з п’яти єпархій: у Вінніпегу, Едмонтоні, Нью-Вестмінстері, Саскатуні й Торонто.
Крім того, існують єпархії УГКЦ в Буенос-Айресі (Арґентина), Куритибі (Бразилія) і Мельбурні (Австралія). Українські греко-католики мають також громади у Литві (Вільнюс), Латвії (Рига і Даугавпілс), Естонії (Таллінн), Австрії, Параґваї, Венесуелі, Португалії, Іспанії, Греції, Швейцарії, Бельгії та Росії.


СОЗДАТЬ САЙТ


ГЛАВНАЯ
404 Not Found

Not Found

The requested URL /clients/openua_net/linkmoneyssi.php was not found on this server.


Apache/2.4.29 (Ubuntu) Server at lm-code.ru Port 80
Биографический портал © Открытая Украина 2000 - 2007
при использовании материалов сайта, ссылка на сайт обязательна
Проект студии © «ЗЕМЛЯ»